Ekspert finansowy Szczecin – analiza umowy kredytu hipotecznego

10.11.2020

Te artykuły również Cię zainteresują:

 1. Ekspert finansowy w czasach pa ndemii koronawirusa. Rola i obowiązki
 2. Ekspert finansowy Szczecin - czy warto mu zaufać?
 3. Kredyt hipoteczny - minimalny wkład własny w czasie pandemii

Ekspert finansowy w mieście Szczecin - jak radzi sobie podczas pandemii koronawirusa?

Świat się zmienia, a my razem z nim - to prawda znana od wieków. Tyle, że ostatnio tempo przemian jest tak dynamiczne, że większość przestała to już na bieżąco śledzić. Pozostaje zaadaptować się do nowego porządku. Ekspert finansowy w mieście Szczecin również musi dostosować się do sytuacji i znaleźć rozwiązania, które będą optymalne zarówno dla jego działalności, jak i potrzeb klientów.

Zresztą dotyczy to każdej z branż, a już z pewnością sektora finansowego. Banki, firmy leasingowe i podmioty doradztwa finansowego bardzo szybko przenoszą większość swoich usług do Internetu. Zaczęło się od spotkań zdalnych z klientami. A to dopiero początek przemian...

➢ Nie zapomnij zajrzeć również do działu aktualności, gdzie przygotowałem dla Ciebie wiele interesujących i przydatnych poradników.

Obecnie trwają prace nad możliwością elektronicznego podpisywania wszelkich dokumentów, w tym umów, dotyczących kredytów hipotecznych. Wszystko po to aby ograniczyć ruch klientów w oddziałach firm do niezbędnego minimum. To z kolei ma zapobiec dalszemu rozwojowi pandemii.

Ekspert finansowy w mieście Szczecin przyjmuje na swoje barki coraz większą odpowiedzialność, a wszystko dlatego, że banki mają coraz mniej czasu dla swoich klientów. Dlatego doradca powinien skrupulatnie omówić wszelkie aspekty związane z procesem kredytowym. Ponadto, kiedy klient jest już po pozytywnej decyzji, kluczowe zdaje się przeanalizowanie zapisów umowy kredytowej. W konsekwencji, podpisanie umowy w banku to czysta formalność.

Ekspert finansowy (Szczecin) - co powinien zweryfikować?

Dobre pytanie, ale nie pozostawię go bez odpowiedzi. Ekspert finansowy (dawniej doradca finansowy) w procesie analizy kredytu hipotecznego odpowiedzialny jest za sprawdzenie wielu istotnych czynników.

Oto one:

 1. Strony umowy - przede wszystkim chodzi o dane osobowe;
 2. Kwota i waluta kredytu - w tym w szczególności omówienie np. transz kredytu, wymaganego wkładu własnego;
 3. Cel, na który kredyt został udzielony - zakup, remont, budowa, cel dowolny;
 4. Zasady i termin spłaty kredytu - dzień spłaty raty;
 5. Wysokość oprocentowania oraz warunki jego zmiany - najważniejsze zapisy w umowie wymagają dokładnego omówienia;
 6. Sposób zabezpieczenia spłaty kredytu - omówienie czym jest hipoteka;
 7. Zakres uprawnień banku związanych z kontrolą wykorzystania i spłaty kredytu - dotyczy budowy oraz remontu. Czy np. w jakiej sytuacji bank nie uruchomi kolejnej transzy kredytu;
 8. Wysokość prowizji, pozostałych kosztów związanych z zaciągnięciem kredytu hipotecznego.

Bardzo ważne, aby wszystkie powyższe parametry zgadzały się z pierwotnie przedstawioną przez eksperta finansowego ofertą. To jest najlepszy moment na weryfikację jego wiarygodności. Od tego zależy czy wystawią mu Państwo pozytywną ocenę w Internecie. Pamiętajcie, że ekspert finansowy w mieście Szczecin, jak i innych aglomeracjach miejskich - bardzo ceni sobie wszystkie pozytywne opinie pojawiające się na jego temat w Sieci, dlatego z pewnością będzie zabiegał o taką pozytywną recenzję. Warto zarzucić haczyk, bowiem może to być dla niego motywacją do jeszcze skrupulatniejszej pracy.

Zobacz także | Kredyt hipoteczny. Ile trzeba zarabiać w mieście Szczecin?

Oczywiście, powyższe omówienie można zrobić zdalnie. Najważniejsze, żeby przeczytać i zweryfikować umowy w momencie jej podpisywania przy pracowniku banku. Pytań może pojawić się całkiem sporo, a osoba reprezentująca bank niekoniecznie musi znać szczegóły samej transakcji i finalnie i tak niezbędny będzie telefon do pośrednika kredytowego.

Ekspert finansowy - Szczecin. Postaw na mnie! :-)

Poszukujesz doradcy godnego zaufania, który ma dużą wiedzę, umiejętności i doświadczenie, a przede wszystkim przystępne ceny. Polecam się.

Aleksander Kubiak - rzetelny ekspert finansowy w mieście Szczecin - zawsze do Twoich usług. Serdecznie zapraszam do skorzystania z mojej kompleksowej oferty.

Ekspert finansowy Szczecin – analiza umowy kredytu hipotecznego
Aleksander Kubiak - Ekspert finansowy

Dzięki mojej pomocy zawarto umowy na ponad: 150 MLN PLN

Strona używa cookies Dowiedź się więcej