Pytania dotyczące kredytów hipotecznych

Czy możemy liczyć na pomoc przy wyborze notariusza oraz rzeczoznawcy majątkowego?
Tak współpracuję z notariuszami oraz rzeczoznawcami majątkowymi. Jeżeli chodzi o notariusza to liczy się oczywiście jakość oraz cena. Jeżeli chodzi o rzeczoznawcę to korzystam z usług takiego, który jest akceptowany w jak największej ilości banków.

Czy aby porównać oferty kredytowe muszę mieć już znalezioną nieruchomość?
Nie. Wręcz przeciwnie. Najlepiej spotkać się pierwszy raz jeszcze przed znalezieniem nieruchomości. Najpierw na spotkaniu poznają Państwo swoje możliwości finansowe a potem można zacząć poszukiwaniu wymarzonego „M”

Czy lepiej wybrać oprocentowanie stałe czy zmienne?
To pytanie będzie pojawiało się coraz częściej. Dlatego napisałem obszerny artykuł ukazujący moją subiektywną ocenę aktualnej oferty stałego RRSO. Zapraszam do działu "Aktualności"

Czy mogę starać się o kredyt hipoteczny jeżeli nie mam własnych środków na wkład własny?
Zgodnie z rekomendacją KNF należy posiadać wkład własny na zakup nieruchomości. Pamiętaj jednak że inna nieruchomość też może stanowić wkład własny. Zanim ostatecznie zrezygnujesz zakupu najpierw zadzwoń. Wspólnie przeanalizujemy wszystkie dostępne opcję.

Czy do kredytu mogą przystąpić moi rodzice?
Tak. Co więcej właścicielem nieruchomości możesz być tylko Ty a rodzice będą tylko kredytobiorcami. Gdy sytuacja finansowa na to pozwoli w każdej chwili można odłączyć rodziców ze zobowiązania. Pamiętaj jedynie o ograniczeniach wiekowych. Każdy bank ma w tej kwestii zupełnie różnie napisane procedury.

Pracuję za granicą. Czy mogę uzyskać kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości?
Tak, chociaż z roku na rok robi się to coraz trudniejsze. Pracując za granicą musisz wziąć kredyt w walucie, w której zarabiasz. Niestety obecnie (listopad 2018 ) tylko dwa banki proponują kredyty w obcej walucie.

Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży. Czy bank zaakceptuję mój dochód?
Tak. Pani dochód będzie potraktowany tak jakby Pani pracowała.

Jeżeli masz więcej pytań zadzwoń bądź wyślij maila

Strona używa cookies Dowiedź się więcej