Aktualności

Kredyt hipoteczny a rozwód. Co powinieneś wiedzieć?

Choćby się waliło i paliło - kredyt hipoteczny trzeba będzie spłacić, i nie pomoże tu nawet rozwód. Małżonkowie są zobligowani do solidarnej spłaty zobowiązania. Dlatego nim podejmiesz decyzję o wspólnym zaciągnięciu kredytu, dobrze ją przemyśl. Tym bardziej, że zwiąże Cię z drugą osobą nawet bardziej niż ślub. Czy ktokolwiek może przewidzieć, co wydarzy się w ciągu 30 lat?

05 / 09 / 2019
więcej

Kredyt hipoteczny – czy warto wziąć?

Kredyt hipoteczny to obietnica, że staniesz się posiadaczem przytulnego mieszkania, w zamian za długoterminowe spłaty zobowiązania finansowego. Nic dziwnego, że decyzję o jego zaciągnięciu warto dobrze przemyśleć, tym bardziej, że może wpłynąć nie tylko na budżet domowy, ale również na jakość dotychczasowego życia. Zastanawiasz się, czy warto wziąć kredyt hipoteczny? Poniższy tekst z pewnością ułatwi Ci tę decyzję.

27 / 06 / 2019
więcej

Zdolność kredytowa a ilość posiadanych dzieci w Szczecinie

Kiedy wziąć kredyt na zakup mieszkania? Decyzja nigdy nie jest prosta. Niemniej, warto wiedzieć, od czego zależy i jak się zmienia zdolność kredytowa. Liczba posiadanych dzieci, to jeden z elementów, na który należy zwrócić uwagę. Dlaczego?

29 / 05 / 2019
więcej

RRSO - czym jest i jak ważne jest przy wyborze kredytu?

Jak wybrać najtańszy kredyt? Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta, ale gdy dochodzimy do szczegółowego porównania, sprawa się nieco komplikuje. Do przeanalizowanie jest kilka zmiennych: prowizja, rata miesięczna, oprocentowanie nominalne, koszt ubezpieczenia, koszt prowadzenia rachunku itp.

10 / 02 / 2019
więcej

Kredyt Hipoteczny – Minimalny wkład własny w 2019 roku

Jaki wkład własny będą wymagały banki przy zakupie nieruchomości w 2019 roku? To pytanie zadaję sobie wiele osób planujących zakup własnego „M”. Niektórzy przyspieszają decyzję ze względu na strach przed tym, że od 2019 roku banki zaczną bezwzględnie wymagać 20% własnej gotówki. Czy tak się stanie?

30 / 10 / 2018
więcej

Kredyt Hipoteczny – Stałe czy zmienne oprocentowanie kredytu hipotecznego

Nie znam dokładnych statystyk ale śmiem twierdzić, że 99,9% kredytów hipotecznych dla osób fizycznych udzielanych w Polsce jest opartych na oprocentowaniu zmiennym. Najczęstsza konstrukcja wygląda następująco:

Oprocentowanie = Stała Marża Banku + WIBOR 3M

30 / 10 / 2018
więcej

Kredyt dla marynarzy w 2019 roku

Coraz trudniej o hipoteczny kredyt walutowy w Polsce. Bardzo liczna grupa marynarzy w Szczecinie i okolicach nie ma obecnie komfortowej sytuacji jeżeli chcą zaciągnąć kredyt w EUR, USD, GBP czy NOK

29 / 10 / 2018
więcej

Zakup wielu nieruchomości mieszkalnych na kredyt

Kredyt Hipoteczny to najtańszy kredyt na rynku. Dodatkowe posiada długie okresy spłat nawet do 30 lat. Większość banków daje możliwość „wakacji kredytowy” raz w roku. Te i wiele innych cech powoduję, że tak chętnie kredytujemy zakup nieruchomości.

29 / 10 / 2018
więcej
Strona używa cookies Dowiedź się więcej