Aktualności

Kredyt bez wkładu własnego a Polski Ład. Co warto wiedzieć?

Posiadanie własnego mieszkania jest marzeniem wielu Polaków. Jednym z filarów programu „Polski Ład” ma być możliwość zaciągnięcia kredytu bez wkładu własnego. Czy Polski Ład okaże się rewolucyjny, a pozyskanie środków na mieszkanie stanie się dużo prostsze niż wcześniej? Na te i więcej pytań, odpowiadam w niniejszej publikacji. Kredyt bez wkładu własnego a Polski Ład - zapraszam do lektury.

24 / 06 / 2021
więcej

Kredyt hipoteczny a stałe oprocentowanie w ofercie banków. Co warto wiedzieć?

Kredyt hipoteczny to zagadnienie, które składa się z wielu zmiennych – dziś, na tapetę bierzemy jedną z nich - stałe oprocentowanie. Na co warto zwrócić uwagę w ofercie banków? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie, tak by rozwiać wszystkie wątpliwości, towarzyszące temu tematowi.

01 / 06 / 2021
więcej

Kredyt hipoteczny „po ludzku”. Byłem gościem w podcaście Marcina Kowalika

Kredyt hipoteczny to temat niezwykle szeroki, dlatego podejrzewam, że nawet akademicka dyskusja nie starczyłaby, aby w pełni wyczerpać to zagadnienie. Niemniej, Marcin Kowalik zaprosił mnie do rozmowy z cyklu „Ubezpieczenia po ludzku”, aby zmierzyć się z tą kwestią na wielu płaszczyznach. Podjąłem rękawicę, a jak wyszedłem z tego pojedynku - oceńcie Państwo sami, słuchając materiał.

15 / 04 / 2021
więcej

Branże nieruchomości i kredytów hipotecznych straciły najmniej

W trzecim kwartale 2020 r. banki udzieliły kredytów mieszkaniowych na łączną kwotę 14,1 mld zł - to o 8 proc. więcej niż w poprzednim kwartale, jednak wciąż jeszcze daleko do wyników z 2019 roku, wynika z raportu AMRON-SARFiN. Jednak warto podkreślić, że branże nieruchomości i kredytów hipotecznych straciły najmniej i powoli wracają do stanu sprzed pandemii.

07 / 02 / 2021
więcej

Kredyty hipoteczne - podsumowanie 2020 roku. Podziękowania

Koniec roku 2020 i początek nowego, to idealny czas na pierwsze podsumowania i refleksje. Nie zabraknie też podziękowań. Po nich przyjdzie moment na plany, choć z tymi, jak pokazał rok ubiegły - różnie może być. Niemniej, warto przygotować się na każdą ewentualność. Kredyty hipoteczne - oto moje krótkie podsumowanie 2020 roku. Zapraszam do lektury!

28 / 12 / 2020
więcej

Ekspert finansowy Szczecin – analiza umowy kredytu hipotecznego

Zakup własnego mieszkania w województwie zachodniopomorskim to marzenie bardzo wielu ludzi - zarówno tych młodych, jak i nieco starszych. Każde pokolenie pragnie tego samego - w końcu znaleźć się na swoim. Niestety, nie wszystkich na to stać. Dlatego do gry wchodzi ekspert finansowy. Szczecin, a konkretnie jego mieszkańcy coraz częściej sięgają po pomoc specjalistów, która może okazać się na wagę złota podczas analizy umowy kredytu hipotecznego. Co warto o niej wiedzieć? Zapraszam do lektury.

10 / 11 / 2020
więcej

Zdolność kredytowa a alimenty lub 500+. Co warto wiedzieć?

Zastanawiasz się, czy otrzymywanie alimentów lub świadczenia 500+ zwiększa Twoją zdolność kredytową przy zakupie nieruchomości? Mój artykuł raz na zawsze rozwieje Twoje wątpliwości!

10 / 09 / 2020
więcej

Kredyt hipoteczny – minimalny wkład własny w czasie pandemii koronawirusa

Wygląda na to, że w końcu zakończył się czas codziennie ogłaszanych nowych ograniczeń, dotyczących kredytów hipotecznych. Burza przeszła i teraz przyszła pora na skrupulatną analizę - ocenę strat i rozpatrzenie ewentualnych szans. Dlatego w dzisiejszym artykule omawiam kredyt hipoteczny i minimalny wkład własny narzucony przez banki w czasie pandemii koronawirusa. Co warto wiedzieć na ten temat? Zapraszam do lektury.

29 / 05 / 2020
więcej

Doradca finansowy w czasach pandemii koronawirusa. Rola i obowiązki

W niepewnych czasach pandemii koronawirusa, doradca finansowy może okazać się na wagę złota. Dlaczego warto skorzystać z jego usług? Jaka jest jego rola? W czym może Ci pomóc? Zapraszam do lektury.

16 / 04 / 2020
więcej

Kredyt a koronawirus. Kolejne zmiany na rynku nieruchomości

Koronawirus plądruje nie tylko ludzkie organizmy, ale i gospodarkę. Świat zmienia się na naszych oczach, a wraz z nim wszystko, co do tej pory znaliśmy i do czego się przyzwyczailiśmy. Dotyczy to nie tylko banków udzielających kredytów hipotecznych, ale również samego rynku nieruchomości. Kredyt hipoteczny a koronawirus – oto kolejne zmiany na rynku nieruchomości.

09 / 04 / 2020
więcej

Kredyt hipoteczny a koronawirus. Utrudnienia w czasach pandemii

Koronawirus sieje spustoszenie nie tylko w organizmach starszych ludzi, ale i niemal wszystkich sektorach gospodarki. Problem jest poważny także dla osób, które chciałyby pozyskać środki na zakup nowego mieszkania. Zatem, jak koronawirus wpłynie na otrzymanie kredytu hipotecznego? Jakie utrudnienia czyhają na nas w czasach pandemii? Kredyt hipoteczny a koronawirus – wszystko, co należy wiedzieć!

20 / 03 / 2020
więcej

Kredyt hipoteczny dla obywatela Ukrainy. Jakie warunki należy spełnić?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego w Polsce nigdy nie jest proste. Sprawa ta dotyczy nie tylko obywateli naszego kraju, ale również imigrantów. Kredyt hipoteczny dla obywatela Ukrainy – jakie warunki należy spełnić. Podpowiadamy!

04 / 03 / 2020
więcej

Kredyt hipoteczny – maksymalny okres kredytowania w 2020 roku

Zastanawiasz się, czy i na jak długo możesz zaciągnąć kredyt mieszkaniowy w 2020 roku? Stworzyłem dla Ciebie poradnik, w którym zestawiam ze sobą różne grupy wieku. Kredyt hipoteczny – maksymalny okres kredytowania w 2020 roku. Sprawdź!

12 / 02 / 2020
więcej

Kredyt hipoteczny - budowa domu systemem gospodarczym

Budowa domu w systemie gospodarczym oraz zorganizowanie kredytu hipotecznego, finansującego budowę, to operacje dużo bardziej skomplikowane od standardowego zakupu gotowej nieruchomości na rynku wtórnym. Dlatego przygotowałem dla Was niniejszy poradnik, który rozwieje wszelkie wątpliwości z tym związane, krok po kroku prowadząc przez cały ten proces.

27 / 01 / 2020
więcej

Doradcy kredytowi Szczecin – czy warto im zaufać?

Doradztwo kredytowe w mieście Szczecin z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem. Nic dziwnego! Doradcy kredytowi to tajna broń i drogowskaz dla każdego, kto pragnie trafić do celu, jakim jest najlepszy kredyt. Najlepiej taki z niskim oprocentowaniem. Doradcy kredytowi Szczecin – czy warto im zaufać? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie, korzystając ze swoich doświadczeń.

20 / 12 / 2019
więcej

Kredyt mieszkaniowy, ile trzeba zarabiać w mieście Szczecin

W tym artykule przedstawię, na jak duży kredyt hipoteczny na zakup mieszkania mogą liczyć mieszkańcy Szczecina oraz na zakup jak dużego mieszkania w Szczecinie pozwoli zaciągnięcie takiego kredytu mieszkaniowego.

05 / 11 / 2019
więcej

Kredyt hipoteczny a rozwód. Co powinieneś wiedzieć?

Choćby się waliło i paliło - kredyt hipoteczny trzeba będzie spłacić, i nie pomoże tu nawet rozwód. Małżonkowie są zobligowani do solidarnej spłaty zobowiązania. Dlatego nim podejmiesz decyzję o wspólnym zaciągnięciu kredytu, dobrze ją przemyśl. Tym bardziej, że zwiąże Cię z drugą osobą nawet bardziej niż ślub. Czy ktokolwiek może przewidzieć, co wydarzy się w ciągu 30 lat?

05 / 09 / 2019
więcej

Kredyt hipoteczny – czy warto wziąć?

Kredyt hipoteczny to obietnica, że staniesz się posiadaczem przytulnego mieszkania, w zamian za długoterminowe spłaty zobowiązania finansowego. Nic dziwnego, że decyzję o jego zaciągnięciu warto dobrze przemyśleć, tym bardziej, że może wpłynąć nie tylko na budżet domowy, ale również na jakość dotychczasowego życia. Zastanawiasz się, czy warto wziąć kredyt hipoteczny? Poniższy tekst z pewnością ułatwi Ci tę decyzję.

27 / 06 / 2019
więcej

Zdolność kredytowa a ilość posiadanych dzieci w Szczecinie

Kiedy wziąć kredyt na zakup mieszkania? Decyzja nigdy nie jest prosta. Niemniej, warto wiedzieć, od czego zależy i jak się zmienia zdolność kredytowa. Liczba posiadanych dzieci, to jeden z elementów, na który należy zwrócić uwagę. Dlaczego?

29 / 05 / 2019
więcej

RRSO - czym jest i jak ważne jest przy wyborze kredytu?

Jak wybrać najtańszy kredyt? Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta, ale gdy dochodzimy do szczegółowego porównania, sprawa się nieco komplikuje. Do przeanalizowanie jest kilka zmiennych: prowizja, rata miesięczna, oprocentowanie nominalne, koszt ubezpieczenia, koszt prowadzenia rachunku itp.

10 / 02 / 2019
więcej
Strona używa cookies Dowiedź się więcej