fbpx
  • al. Wojska Polskiego 19

  • +48506022236

  • info@aleksanderkubiak.pl

  • Pon. - Pt.: od 9:00 - 19:00

Bezpieczny Kredyt 2% - na spokojnie

Czy musisz już mieć znalezione mieszkanie w czerwcu 2023 rok aby w lipcu zdążyć przed innymi zainteresowanymi i otrzymać dofinansowanie do odsetek w Programie Pierwsze Mieszkanie "Bezpieczny Kredyt 2%"? Uspokajam. Nie musisz. Dlaczego? Zapraszam do artykułu.

Bezpieczny Kredyt 2% – na spokojnie

Rząd przyjął projekt ustawy dotyczący „Bezpiecznego Kredytu 2%„. Wszystko wskazuje na to, że projekt przeszedł bez dodatkowych zmian. Co więcej, na konferencji prasowej minister podkreślał, że Program powinien wystartować zgodnie z ustalonym terminem czyli 1 lipca.

Największą obawą dotyczącą możliwości skorzystania z Programu „Bezpieczny Kredyt 2%” był ustalony budżet na 2023 rok. Pierwsze informacje mówiły o kwocie około 180 mln zł, co orientacyjnie miało pozwolić na udzielenie około 10 tys. kredytów. Biorąc pod uwagę fakt, że w słabym 2022 roku w Polsce średniomiesięcznie podpisywało się ok 16 tys. umów kredytów mieszkaniowych, to ustalony budżet programu „Bezpieczny Kredyt 2%” mógłby się wyczerpać w jeden miesiąc. Tym bardziej, że program ten najprawdopodobniej będzie cieszył się ogromną popularnością.

Powyższą obawę rozwiał na konferencji prasowej Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda, który powiedział


„W związku z tym, że program Pierwsze mieszkanie ruszy 1 lipca, w 2023 r. rząd nie przewiduje żadnych limitów dot. liczby wniosków


Dodał, że limity będą w 2024 r. – „To będzie też związane z ustawą budżetową na przyszły rok, (…) tego jeszcze nie rozstrzygamy, ale myślę, że wszyscy zainteresowani będą mogli z tego programu skorzystać”


Dodatkowo wskazał – „Spokojnie można planować i przygotowywać się do zakupu mieszkania w perspektywie nawet 5 lat”


Po tych wypowiedziach wszyscy, w Szczecinie jak i w całej Polsce, zainteresowani programem „Bezpieczny Kredyt 2%” mogą odetchnąć z ulgą. Już nie trzeba szukać nieruchomości w czerwcu, żeby na początku lipca złożyć wniosek o kredyt mieszkaniowy i załapać się na dofinansowanie.

Podsumowując – można spokojnie planować zakup nieruchomości. Środków wystarczy dla wszystkich, którzy spełnią kryteria. Jak się okazuje, Polska to bogaty oraz hojny kraj. Co ważne, rząd jest hojny dla obywateli swojego kraju. Z programu nie będą mogli skorzystać obcokrajowcy.

Optimized with PageSpeed Ninja