fbpx
  • al. Wojska Polskiego 19

  • +48506022236

  • info@aleksanderkubiak.pl

  • Pon. - Pt.: od 9:00 - 19:00

Kredyty hipoteczne - na co zwrócić uwagę?

Kredyty hipoteczne - na co zwrócić uwagę? Ambitnie podchodzisz do tego właśnie tematu?

Kredyty hipoteczne - na co zwrócić uwagę?

Kredyty hipoteczne – na co zwrócić uwagę? Ambitnie podchodzisz do tego właśnie tematu? Masz w planach kredyt hipoteczny w najbliższej przyszłości? Jeśli tak, to warto odpowiednio się do tego przygotować… Dlaczego dobrze byłoby skonsultować swoje plany, czy decyzje z profesjonalnym ekspertem finansowym? Jakie wymagania są niezbędne, by można było w ogóle ubiegać się w banku o kredyt hipoteczny? Czym trzeba natomiast kierować się, by finalnie została wybrana odpowiednia pożyczka?

Dlaczego warto skorzystać z pomocy eksperta finansowego?

Osoby, które planują w najbliższym tygodniu, czy miesiącu zdecydować się na kredyt hipoteczny powinny mieć na uwadze taki wariant. Dlaczego? Dobry ekspert finansowy świetnie orientuje się w ramach tej dziedziny. Jest w stanie m.in. polecić odpowiednie banki, które są nie tylko uczciwe, ale także mają atrakcyjne warunki finansowe. Skorzystanie z pomocy eksperta to swego rodzaju inwestycja, która powinna bardzo szybko zwrócić się w przyszłości. Oczywiście, nie można zdecydować się na kogoś pierwszego z brzegu. Przede wszystkim postaw na fachowca mającego minimum kilkanaście lat doświadczenia w tej dziedzinie. Poza tym sprawdź opinie na temat konkretnego eksperta. Co jeszcze ma tutaj znaczenie? Wybierz takiego eksperta finansowego, który jest niezależny. Sporo osób o tym zapomina, a to duży błąd… Jeśli bowiem jakiś fachowiec jest sponsorowany przez bank X, to jest chyba wiadome, że będzie promować przede wszystkim usługi danego podmiotu. Czy to będzie korzystne dla Klienta? Niekoniecznie. Dlatego niezależność ma tutaj kolosalne znaczenie. Dobry ekspert finansowy zapozna się z Twoją sytuacją. Przedstawi Ci najlepsze możliwe rozwiązania. Dzięki temu wybierzesz np. taki bank oferujący na co dzień kredyt hipoteczny, który ma najmniejsze wymagania uwzględniając m.in. wkłady własne. Poza tym dzięki wsparciu ze strony eksperta będziesz płacić nieco mniejsze raty. Pamiętaj, że aktualnie rywalizacja w tym właśnie sektorze jest bardzo duża. Jeśli ktoś nie ma do czynienia z bankami, to nie wie, który podmiot wybrać. Przez to warunki kredytu hipotecznego nie są do końca korzystne, co będzie miało znaczenie dla Klienta przez kolejne kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat. Dlatego dobrze byłoby umówić się na wizytę do profesjonalnego eksperta finansowego.

Jakie wymagania należy spełnić?

Nie da się ukryć, że kredyt hipoteczny to bardzo poważna sprawa. Tak, jak wspominaliśmy, nierzadko to zobowiązanie nawet na… kilkadziesiąt lat. Dlatego wszystko powinno być przemyślane i przedyskutowane. Najlepiej z profesjonalnym doradcą z dziedziny finansów. Musisz zastanowić się m.in. nad tym, jakiego konkretnie domu lub mieszkania szukasz. Trzeba brać pod uwagę nie tylko kwestie finansowe (które są tutaj piekielnie ważne), ale także np. lokalizację, metraż itd. Załóżmy, że teraz jesteś singlem. Planujesz jednak założyć w przyszłości rodzinę? W takim położeniu zakup kawalerki nie będzie do końca dobrym, sensownym rozwiązaniem. Jeśli nie jesteś pewny, czy na 100% będziesz chciał mieszkać w mieście, to też nie podejmuj zbyt pochopnych decyzji. Co jeszcze ma znaczenie? Tak naprawdę kredyt hipoteczny nie jest przeznaczony dla każdego. Aby można było uzyskać pieniądze od wybranej placówki, trzeba spełnić kilka wymogów. Chodzi natomiast m.in. o zdolność kredytową. Banki analizują wiek, aktualne dochody, rodzaj zatrudnienia, ponoszone co miesiąc wydatki itp. Tak samo, jak podejście do wcześniejszych pożyczek. Kto ma największe szanse na kredyt hipoteczny? Dość młode osoby, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Liczy się nie tylko spore wynagrodzenie. Możesz zarabiać np. średnio i też być odpowiednim Klientem. Liczy się bowiem to, by np. nie mieć dużych comiesięcznych wydatków (leasingi, alimenty itp.). Dodatkowo ważne dla banków jest to, czy interesanci nie mieli problemów w czasie spłacania poprzednich pożyczek. Jeśli zaś takowe występowały, to trzeba liczyć się z odrzuceniem wniosku. Należy także posiadać wkład własny, który najczęściej wynosi 20%.

Jak wybrać najlepszy dla siebie kredyt hipoteczny?

Na pewno warto zdecydować się na profesjonalny bank, który jest doświadczony, uczciwy i może poszczycić się bardzo dobrymi recenzjami. Zwracaj uwagę na zaproponowane warunki. Np. pod kątem wymaganego wkładu własnego. Dodatkowo musisz zdecydować się na sposób regulowania swoich zobowiązań. Najlepiej jest chyba płacić równe, comiesięczne raty. Jest także inna opcja. Czasami ludzie decydują się na raty malejące, które są na początku najwyższe, a potem zmniejszają się z każdym kolejnym miesiącem. Co jeszcze jest ważne? Wybór kredytu hipotecznego pod kątem długości jego spłacania. Najlepiej byłoby mieć jak najszybciej ten problem z głowy. Wtedy jednak comiesięczne raty mogą być zbyt duże. Warto zaznaczyć, że czasami koszty pożyczki mogą być negocjowane. Dzieje się tak np. wtedy, kiedy kredytobiorca ma bardzo dobrą zdolność kredytową, a jego wkład własny znacznie przekracza 20%. Wówczas można uzyskać lepsze warunki. Na pewno warto także z tego powodu współpracować z ekspertem finansowym, by dowiedzieć się więcej na temat takich możliwości.

Optimized with PageSpeed Ninja